Chelsea gotowa złożyć 42 miliony funtów dla 26-letniego zwycięzcy Pucharu Świata

Chelsea jest gotowa zaoferować Paris-Saint Germain aż 42 miliony funtów dla obrońcy Presnela Kimpembe. Kimpembe spędził całą swoją karierę w PSG, dołączył do zespołu w wieku dziewięciu lat i do tej pory wystąpił w klubie 221 razy.

Koszulki Piłkarskie Bluesa będzie miała nadzieję, że umowa Kimpembe zostanie sfinalizowana tak szybko, jak to możliwe, aby mógł dołączyć do przedsezonowej trasy po Stanach Zjednoczonych, tak jak zrobił to Koulibaly.

Niesamowita próba Chelsea Nathan Aké przegrała z Manchesterem City, wiele razy było tevergeefs. Nu schakelen de Londenaren door naar Kimpembé.

Kimpembe w Koszulka PSG grał w PSG pod Tuchelem w PSG.Tuchel, który jest znany z tego, że wysoko go ocenia. Thiago Silva jest także fanem 26-latka, byłego kolegi z drużyny PSG. Chelsea przyjrzała się także Julesowi Koundé z Sewilli i Gleisonowi Bremerowi z Torino.

Koszulki Piłkarskie Chelsea nie jest jedynym klubem zainteresowanym podpisaniem kontraktu z Kimpembe, jednak Juventus nawiązuje również kontakt z PSG, szukając zastępstwa dla Matthijsa de Ligta z Bayernu Monachium. Absolwent akademii młodzieżowej PSG, Kimpembe awansował do drużyny seniorów w 2015. Od tego czasu z każdym sezonem rósł w siłę, stając się jednym z najlepszych środkowych obrońców w Lidze Francuskiej.

Tuchel pragnie ponownie spotkać się z Francuzem – którego trenował w Paryżu – i pociąga go jego wszechstronność, a Kimpembe ma na sobie Koszulki Piłkarskie, który może grać na wielu pozycjach w tylnej trójce; Natomiast Ake jest postrzegany głównie jako lewostronny środkowy obrońca.

Wcześniej w tym tygodniu ogłoszono, że The Blues podpisali jednego zastępcę, sprowadzając Kalidou Koulibaly z Napoli z transakcją wartą 33 miliony funtów. A teraz uwaga The Blues skupiła się na pozyskaniu innego obrońcy, który sprawdził się na europejskiej scenie, Kimpembe.