Gerogino Wijnaldum „nie miał racji”, krytykując fanów

Gerogino Wijnaldum to jedno z nazwisk lata. Wijnaldum strzelił 16 goli i 10 asyst w ciągu pięciu sezonów w Koszulka liverpool. Wijnaldum odszedł z Premier League latem tego roku po wygaśnięciu jego kontraktu i ostatecznie podpisał kontrakt z Paris Saint-Germain. Jego odejście z Liverpoolu polegało na tym, że nie „czuł się kochany i doceniany” przez niektórych w klubie.

Wijnaldum powiedział, że fani zespołu wykorzystali media społecznościowe, aby obwiniać go za rozczarowujące występy w zeszłym sezonie. Został oklaskiwany przez sztab grający i trenerski i otrzymał ogromną owację od kibiców Liverpoolu, ale powiedział, że nie czuje się doceniany przez niektórych fanów online.

Anglicy Bukayo Saka, Jadon Sancho i Marcus Rashford, którzy również są czarnoskórzy, padli ofiarą przemocy na tle rasowym i nękania w Internecie po przegranej z Włochami na turnieju Euro 2020. Komentarze Wijnalduma wywołały gniewną reakcję legendy klubu Jamiego Carraghera, który powiedział, że Holender „nie miał racji”, krytykując fanów po zdjęciu czerwonej Koszulki Piłkarskie. Liverpool uznał również, że konieczne jest znalezienie kogoś nowego, aby zintegrować się z drużyną, a nie zatrzymać piłkarza, mimo że jest wiarygodny.