Polska będzie mieć nadzieję na wyjście z grupy E

Robert Lewandowski z Bayernu Monachium pokonał zarówno Cristiano Ronaldo, jak i Lionela Messiego do Europejskiego Złotego Buta 2020-21. Polski strzelec pobił rekord strzelecki w najwyższej lidze niemieckiej w sezonie 2020-21, zdobywając 41 goli w jednym sezonie i wyprzedzając w tym czasie najlepszego Gerda Mullera. Lewandowski strzelił ponad 500 bramek dla swoich klubów i kraju od początku swojej kariery.

Trener Polski Paulo Sousa, który niespodziewanie został powołany do prowadzenia zespołu w styczniu, musi ustawić swoich piłkarzy, aby wydobyć z Lewandowskiego to, co najlepsze. 32-latek nie ma już nic do udowodnienia na poziomie klubowym, ale nie założył jeszcze Mistrzostwa Europy 2021 Koszulki i szturmem nie wziął udziału w międzynarodowym turnieju. Polska odpoczęła Robertowi Lewandowskiemu, który zremisował 1:1 ze starym rywalem Rosją w rozgrzewce przed Mistrzostwami Europy.

W nadchodzących sezonach kalendarz piłkarski w Europie stanie się bardziej zatłoczony, ponieważ następna kampania będzie musiała uwzględniać mistrzostwa świata w połowie sezonu. Zawodnicy w koszulki Polski rozpoczną 14 czerwca mecz ze Słowacją w Sankt Petersburgu, a 19 czerwca zmierzą się z Hiszpanią w Sewilli, a cztery dni później wrócą do Rosji, by zmierzyć się ze Szwecją. Podopieczni Paulo Sousy będą mieli nadzieję na wyjście z grupy E – gdzie zmierzą się ze Słowacją, Szwecją i Hiszpanią.