Atlético Madryt zapewniło sobie miejsce w Lidze Mistrzów po raz dziesiąty z rzędu.

Matheus Cunha i Rodrigo de Paul strzelili bramki z bliskiej odległości, dzięki czemu Atletico Madryt wygrało w środę z Elche 2:0, zapewniając drużynie Diego Simeone miejsce w pierwszej czwórce LaLigi i awans do Ligi Mistrzów po raz dziesiąty z rzędu.

De Paul w Koszulka Atlético Madrid strzelił swojego drugiego gola w sezonie dla Atletico Madryt, swojego pierwszego od marca. „Ta drużyna również chce grać w najlepszych rozgrywkach” – powiedział De Paul. „Mieliśmy sezon wzlotów i upadków, ale zakończenie w ten sposób jest ważne”.

„Myślę, że to rok, w którym strzeliliśmy najwięcej goli, odkąd jestem w klubie, niewiarygodnie i niesamowicie, to był rok, w którym straciliśmy najwięcej goli” – dodał Simeone w Koszulki Piłkarskie.

Zwycięstwo przeniosło drużynę Diego Simeone na trzecie miejsce, o jeden punkt przed Sevillą, która wcześniej straciła swoją szansę na zagwarantowanie sobie miejsca w najlepszych rozgrywkach klubowych Europy w przyszłym sezonie po bezbramkowym remisie u siebie z zagrożoną spadkiem Majorką.

To było satysfakcjonujące zwycięstwo dla trenera Simeone, który spotkał się z ostrą krytyką ze strony lokalnych mediów po tym, jak został znokautowany w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przez Manchester City i po serii zaledwie dwóch zwycięstw w poprzednich siedmiu meczach we wszystkich rozgrywkach.

W grudniu Koszulki Piłkarskie Atletico przegrała po raz pierwszy cztery ligowe mecze z rzędu pod wodzą Simeone, zanim porażka z Levante, która siedziała na dole tabeli, wywołała w lutym rozmowy kryzysowe między trenerem a zawodnikami.

Koszulki Piłkarskie Atletico trafiała do Ligi Mistrzów za każdym razem od 2013-14. Doszedł do finału w 2014 i 2016 roku, za każdym razem przegrywając decydujące o tytuły mecze z rywalem z Madrytu.

Atletico zagra u siebie w niedzielę z Sewillą, której pat z Majorką na Ramon Sanchez Pizjuan powinien tylko opóźnić kwalifikacje, ponieważ mają pięć punktów przewagi nad Betisem, na dwa mecze do rozegrania.