Lionel Messi wygrywa epicki pojedynek z Kylianem Mbappe

W najbardziej dramatyczny, niszczący nerwy sposób, jaki można sobie wyobrazić, Lionel Messi w końcu zdobył mistrzostwo świata i tym samym ugruntował swoje miejsce w panteonie wielkich piłkarzy, obok Diego Maradony i Pelé.

Kylian Mbappé w Koszulki Piłkarskie, jego spadkobierca na światowej scenie, zdobył trzy bramki, stając się pierwszym człowiekiem, który strzelił hat-tricka w finale mistrzostw świata od ponad pół wieku. Regulaminowy czas zakończył się wynikiem 2:2; dogrywka zakończona, 3-3; a potem były rzuty karne, które Argentyna wygrała 4:2, ostatni zwrot w najbardziej niezwykłym finale w długiej historii tego turnieju.

Trwało to przy wyniku 2:0, aż w 80. minucie Mbappé w Koszulki Piłkarskie przebił piłkę nad argentyńską obroną. Doprowadziło to do rzutu karnego, który 23-latek wykorzystał i który przygotował grunt pod ten dramat.

W przeciwieństwie do Ronaldo, Messi w koszulka Argentyna mistrzostwa świata 2022 zestarzał się i stał się liderem innego rodzaju. Jako nastolatek w Barcelonie, który brał hormony wzrostu, aby stać się fizycznie wiarygodnym dla elitarnej gry, był znany jako el mudo, niemy.

„Wygrałem Copa America i Puchar Świata w krótkim czasie”, powiedział Messi w Koszulki Piłkarskie za pośrednictwem ESPN. „Uwielbiam to, co robię, bycie w drużynie narodowej i chcę przeżyć jeszcze kilka meczów będąc mistrzem świata. Zabiorę puchar do Argentyny, aby cieszyć się nim razem z wami.

Ale zanim mógł odebrać Puchar Świata i podnieść go po raz pierwszy w swojej bogatej karierze, otrzymał od emira element ubioru. Messi kazał założyć ten element na ramiona, a następnie założył go, idąc do swojego Koledzy z drużyny Argentyny. Następnie nosił element ubioru, znany jako bisht, do podnoszenia trofeum.

A po drodze, w drodze do swojej koronacji, z geniuszem, radością i wdziękiem podczas ostatnich Mistrzostw Świata, zdobył coś jeszcze, co kiedyś wydawało się równie nieuchwytne: dozgonną miłość swojego kraju.

Obecne i byłe gwiazdy NBA były pod wrażeniem występów Messiego i Mbappe w finale Mistrzostw Świata, chwaląc piłkarzy w trakcie i po meczu finałowym w mediach społecznościowych.