Riyad Mahrez inspiruje Man City do pokonania Chelsea 4:0 w Pucharze Anglii

Manchester City odniósł wygodne zwycięstwo 4: 0 nad Chelsea w trzeciej rundzie Pucharu Anglii w niedzielę, rozpoczynając potencjalne starcie z liderem Premier League, Arsenalem.

Kevin De Bruyne, Erling Haaland w Koszulka Manchester City i Ederson byli niewykorzystanymi rezerwowymi na stadionie Etihad, gdy City odniosło zwycięstwo 4: 0 i rozpoczęło starcie z Oxfordem lub Arsenalem w czwartej rundzie.

Riyad Mahrez w Koszulki Piłkarskie uderzył z rzutu wolnego, dając City prowadzenie w 23. minucie, strzelając jedynego gola w wygranym 1: 0 meczu na Stamford Bridge w Premier League w czwartek oraz w wygranym 2: 0 meczu z Chelsea w Pucharze Ligi w listopadzie.

Álvarez, ubrany w Koszulki Piłkarskie, który wystartował dla City po raz pierwszy od zdobycia mistrzostwa świata z Argentyną, wykorzystał rzut karny w 30. udało się tylko wybić piłkę i oddać rzut karny.

Koszulki Piłkarskie Chelsea wygrał tylko trzy z ostatnich 12 meczów we wszystkich rozgrywkach i zajmuje 10. miejsce w Premier League, tracąc 10 punktów do czołowej czwórki, której amerykańscy właściciele klubu z pewnością oczekiwaliby od Pottera.

City odpowiedziało w oświadczeniu: „Manchester City zdecydowanie potępia zachowanie mniejszości fanów, którzy zaangażowali się w dyskryminujące skandowanie podczas dzisiejszego meczu.

„Jesteśmy dumni, że możemy świętować inkluzywność w piłce nożnej i prosimy wszystkich fanów o dołączenie do nas w tworzeniu pozytywnego środowiska i atmosfery, w której każdy jest mile widziany, akceptowany i ma fantastyczne wrażenia z meczu”.

Ta porażka wywarła większą presję na menedżera Chelsea, Grahama Pottera, a jego drużyna spadła do dwóch kolejnych porażek z Manchesterem City w ciągu dwóch dni. Liverpool 2–2 Wilki, Puchar Anglii 2022–23: Czerwoni utrzymani u siebie w trzeciej rundzie starcia przed powtórką.