Erling Haaland inspiruje rozgrywkę w Lidze Mistrzów

Pep Guardiola mówi, że Erling Haaland stał się tak płodnym strzelcem Manchesteru City, że jednym z jego „programów meczowych” jest mówienie o bramkach Norwega po meczach.

„Nieuniknione” było słowem na wielu ustach we wtorek, gdy strzelił pierwszego gola jako faworyci turnieju City rozpoczęło kampanię Ligi Mistrzów 2022-23 od zwycięstwa 4: 0 w Hiszpanii, a następnie trzeciego. Haaland przerobił dośrodkowanie Kevina De Bruyne'a i strzelił swojego 11. gola w siedmiu meczach od czasu dołączenia do Koszulka Manchester City z Borussii Dortmund.

To nieuchronnie doprowadziło do trzeciego tytułu City i dało wynikowi prawdziwe odbicie ich dominacji. Zwykły ciąg zmian i procesja posiadania nastąpiły w drodze do prostych trzech punktów, zabezpieczonych raz na zawsze

Erling Haaland w Koszulki Piłkarskie strzelił dwa gole, gdy Manchester City rozpoczął swoją kampanię w Lidze Mistrzów od wtorkowego zwycięstwa 4:0 na wyjeździe z Sewillą poza formą.

Bramki sprawiły, że 22-latek był najszybszym zawodnikiem, który strzelił 25 goli w Lidze Mistrzów – kamień milowy, który osiągnął w zaledwie 20 meczach.

W zeszłym sezonie Haaland w Koszulki Piłkarskie strzelił cztery gole w dwóch meczach przeciwko Sevilli dla Borussii Dortmund, ponieważ andaluzyjska drużyna zmagała się z jego siłą i bezpośredniością. Tak było z ich solidną defensywną parą Diego Carlosa i Julesa Kounde, ale teraz Sewilla też jest bez nich.

Cancelo w Koszulki Piłkarskie wybrał Fodena w okolicy Sewilli i skręcał się i odwracał, zanim sprytnie oddał strzał obok źle stąpającego Bounou z 12 jardów.

Erling Haaland strzelił już 12 goli w zaledwie siedmiu meczach dla Manchesteru City w tym sezonie.

Foden był również zaangażowany w trzecią bramkę, a jego strzał obronił bramkarz Yassine Bounou, tylko po to, by Haaland był tuż przy dobiciu.