Erling Haaland z Man City atakuje Man Utd przed nowym sezonem

21-letni Erling Haaland dołączył do klubu z Borussii Dortmund za 60 milionów euro w zeszłym miesiącu, gdy jeden z czterech letnich transferów ogłoszono setkom fanów zgromadzonych przed stadionem Etihad.

Haaland, ubrany w Koszulki Piłkarskie, który potwierdzono, że ma na sobie koszulkę z numerem dziewięć na początku tego weekendu, jest najbardziej znanym piłkarzem City od lat, dołączając z Borussii Dortmund za 51 milionów funtów i wygląda na to, że zmieni atak the Blues.

Erling Haaland w Koszulka Manchester City wyjaśnił, dlaczego tego lata zlekceważył Chelsea w Manchesterze City, a Pep Guardiola stłumił wymarzony transfer Thomasa Tuchela.

Haaland ubrany w Koszulki Piłkarskie może być ciekawą mieszanką superpewnego siebie i niezręcznie milczącego, ale po przekazaniu fanom tego, po co przyszli, dość chętnie mówił o ścieżce, która go tutaj zaprowadziła.

Omawiając swoją zdolność do zrobienia kolejnego kroku w swojej karierze, Haaland ubrany w Koszulki Piłkarskie powiedział: „Kiedy widzisz, jak występuję, był to duży krok od Molde z mojego rodzinnego klubu, duże kroki do Salzburga w Dortmundzie, teraz Miasto.

W Manchesterze drużyna Pepa Guardioli urządzała pełen śpiewu i tańca show z okazji przybycia Erlinga Haalanda. Mistrzowie zawarli umowę z Borussią Dortmund w maju, ale w niedzielne popołudnie reprezentant Norwegii w końcu poczuł się jak piłkarz Manchesteru City.

Haaland został powitany w Etihad jak bohater, a jego nowy klub bez wątpienia chętnie wzbudzi emocje i zainteresowanie po jego schwytaniu.

Haaland ma dwa powody, by chcieć przezwyciężyć United. Nie tylko jest teraz graczem City, ale także urodził się w Leeds - jednym z innych wielkich rywali Czerwonych Diabłów.