Manchester United bierze pod uwagę młodzieńca RB Salzburg, Benjamina Cesco

United przeprowadzili rozmowy na temat potencjalnego ruchu dla Sesko, szukając innej opcji z góry i możliwego zastąpienia Cristiano Ronaldo.

Ale strategia może pójść jeszcze dalej, jeśli United zwiększy zainteresowanie 19-letnim napastnikiem RB Salzburg, Benjaminem Sesko. Dyrektor piłkarski United, John Murtough, spotkał się niedawno z agentem piłkarza, Elvisem Basanoviciem, i nadal istnieje zainteresowanie napastnikiem, który ma kontrakt do 2026 roku.

Benjamin Sesko w Koszulki Piłkarskie rósł w siłę odkąd dołączył do Red Bull Salzburg z NK Domzale prawie trzy lata temu. 19-latek najpierw musiał przedrzeć się przez austriacki klub FC Liefering, zanim został regularnym graczem w Salzburgu w zeszłym sezonie. I mocno rozpoczął sezon 2022/23.

Sesko, ubrany w Koszulki Piłkarskie, który w sobotę obserwowali zwiadowcy Premier League podczas akcji w Sturm Graz, jest wyceniany na 55 milionów funtów. Agent 19-letniego reprezentanta Słowenii rozmawiał w zeszłym tygodniu z Koszulka Manchester United.

W ubiegłym sezonie Sesko w Koszulki Piłkarskie wystąpił w 36 meczach we wszystkich rozgrywkach i bezpośrednio przyczynił się do zdobycia 17 goli (10 bramek i 7 asyst).

W obecnej kampanii były napastnik Liefering zaliczył 3 występy pod wodzą Matthiasa Jaissle'a, strzelił 2 gole i zaliczył asystę.

Klub Old Trafford to nie jedyny klub mający oko na Sesko. Koleżanki z Premier League, Newcastle i Wolves, również uważnie go obserwowały, podczas gdy giganci Bundesligi Bayern Monachium i Borussia Dortmund pilnują sytuacji.

Sesko to napastnik mierzący 6 stóp i 4 cale, który grał już w 13 meczach w reprezentacji Słowenii, strzelił dwa gole, a w maju tego roku skończył 19 lat. Sesko wywołało zamieszanie na początku tego tygodnia rewelacyjnym występem przedsezonowym przeciwko Liverpoolowi, zdobywając zwycięską bramkę w zwycięstwie 1:0 dla RB Salzburg.