Memphis ma swój cel w rozbrzmiewającym klubie FC Barcelona

Memphis Depay przyczynił się swoim golem do przekonującego zwycięstwa treningowego FC Barcelona w nocy z wtorku na środę (czasu holenderskiego). Katalończycy byli o rozmiar za wielcy dla Interu Miami na Florydzie: 0-6.

Nawet bez Roberta Lewandowskiego w Koszulki Piłkarskie, ale z Frenkie de Jong i Memphis Depay w drugiej połowie, FC Barcelona rozbiła Inter Miami. Na południowym wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Barca wygrała 0:6.

Nowa supergwiazda Robert Lewandowski w Koszulki Piłkarskie nie brał jeszcze udziału w tej grze pokazowej. Wczoraj został oficjalnie przedstawiony jako nowy dodatek. W najbliższy weekend Barça będzie trenować z Realem Madryt, także na amerykańskiej ziemi.

Memphis, najlepszy strzelec Barçy w zeszłym sezonie, jest teraz siódmym napastnikiem w kadrze Barcelony. Wyprzedzi tylko Braithwaite'a, a Duńczyk nawet nie podróżuje do Miami.

Jednak wśród wyróżniających się piłkarzy prezydent nie znalazł Memphisa Depaya w Koszulka FC Barcelona, który trzymał swoją przyszłość w „otchłani” po ofensywnych inkorporacjach, które zrobiły z Barceloną.

Amerykańska trasa zakończy się za tydzień meczem z Juventusem w Koszulki Piłkarskie w Dallas. FC Barcelona rozpocznie nowy sezon w La Liga w sobotę 13 sierpnia meczem u siebie z Rayo Vallecano.

Depay jest za Raphihą, Dembélé, Ferranem, Ansu, Aubameyangiem i debiutantem Robertem Lewandowskim, co prowadzi do wniosku, że napastnik zmierza do wyjścia z klubu.

Jeden z przybyszów, Raphina, otworzył wynik w Miami. Od razu trafił dwa razy w 1. połowie, po czym Pierre-Emerick Aubameyang zadbał o wynik do przerwy: 0-3. W drugiej połowie trener Xavi sprowadził Frenkie de Jong i Depay.