Prezes Vissel Kobe: Przybycie A.Iniesty do Japonii podniesie profil japońskiego futbolu na całym świecie

Andres Iniesta zakończył przeprowadzkę do Vissel Kobe zaledwie kilka dni po opuszczeniu Barcelony, poinformowała strona japońska. "To dla mnie szczególny dzień, to bardzo ważne wyzwanie w mojej karierze sportowej: zarówno ja, jak i moja rodzina nie możemy się doczekać, aby tu być" - Iniesta powiedział tłumowi 300 dziennikarzy po tym, jak przedstawiono mu Koszulki Piłkarskie z numerem 8. 34-letni rozgrywający opuścił katalońskich gigantów po wylądowaniu w klubie swoim dziewiątym tytułem w La Liga. Zapewnił także szereg innych wyróżnień, w tym cztery zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Prezes Vissel Kobe Hiroshi Mikitani powiedział: "Iniesta jest czołowym globalnym graczem. Wielu z nas będzie pamiętało zdumiewającą bramkę Iniesty w finale Mistrzostw Świata 2010 w Republice Południowej Afryki, które przyniosły Hiszpanii swój pierwszy tytuł w turnieju. Jego przyjazd do Japonii podniesie profil japońskiego futbolu na całym świecie, a my już pracujemy nad wieloma działaniami, aby wykorzystać jego obecność tutaj i promować J.League na całym świecie. "Były kolega z drużyny Barca, Neymar, również pochwalił osobowość Iniesty, opowiadając CNN Sport podczas noszenia Koszulka A.Iniesta jest "naturalny na boisku i poza nim", podczas gdy jego długoletni partner Xavi powiedział, że jest zachwycony technicznymi umiejętnościami jego byłego kolegi z drużyny.