Agent Sadio Mane'a wyjaśnia wyjście z transferu Liverpoolu

Sadio Mane wybrał nowy numer, który będzie nosił w Bayern Monachium, i nie jest to do końca standardowy wybór. Jak potwierdzono w dzisiejszym komunikacie prasowym, były napastnik Liverpoolu FC od przyszłego sezonu będzie nosił numer 17.

Jest to wyraźne odejście od Koszulki Piłkarskie z numerem 10, którą Mane jest przyzwyczajony do noszenia dla Liverpoolu i reprezentacji Senegalu, ale zmiana była konieczna, ponieważ ten numer jest już w posiadaniu Leroy Sane w Bayernie.

Po sześciu latach gwiezdnej służby na Anfield, reprezentant Senegalu Mane w Koszulki Piłkarskie podjął nowe wyzwanie. 30-latek czuje, że będzie świetnym dodatkiem w Bayernie, a szefowie klubów odwzajemniają ten sentyment.

Niedawny ruch Sadio Mane'a w Koszulka FC Bayern Munich Monachium sprawił, że stał się najlepiej opłacanym afrykańskim graczem – przewyższając byłego kolegę z drużyny Mohameda Salaha. Sadio już zarabiał więcej, kiedy dołączył do Liverpoolu z Southampton. Swój kontrakt przedłużył w 2018 roku, a jego pensja była znacznie wyższa niż liczby krążące w mediach.

Mané w Koszulki Piłkarskie podobno chciał opuścić Liverpool we właściwy sposób, więc klub zaakceptował nieco niższą ofertę Bayernu niż ta, o którą pierwotnie prosili, aby osiągnąć porozumienie. Mane upierał się również, że transfer to nic innego jak nowe wyzwanie. Gwiazda Senegalu zasłużyła na ruch i opuściła Anfield w dobrych stosunkach.

Mane rywalizował z Mohamedem Salahem, Diogo Jotą i Luisem Diazem o miejsce w drużynie Kloppa w zeszłym sezonie, często przyćmiony przez błyskotliwość kolegów z drużyny.

„To nie jest nic innego, to tylko wyzwanie, ponieważ dla mnie chcę zawsze stawiać sobie wyzwanie, aby stawać się coraz lepszym”.