Sadio Mane z Liverpoolu dołącza do Bayernu Monachium

Sadio Mane zakończył swoją przeprowadzkę do Bayernu Monachium, kończąc sześcioletni pobyt w Liverpoolu, w którym pomógł zakończyć ich 30-letnie oczekiwanie na tytuł mistrzowski, a także wygrać Ligę Mistrzów. Sadio Mané został opisany przez Jürgena Kloppa jako „ jeden z najlepszych piłkarzy Liverpoolu w historii” po tym, jak jego transfer do Bayernu Monachium został potwierdzony.

Wkrótce po ogłoszeniu zakończenia umowy Salah wysłał emocjonalną wiadomość do swojego partnera strajkowego. Egipcjanin powiedział: „To była niezła przejażdżka! Dziękuję za wszystkie dobre czasy i życzę wszystkiego najlepszego w nowej przygodzie! Będzie nam wszystkim brakowało”.

Mane, przemawiając podczas odsłonięcia Koszulka FC Bayern Munich, powiedział: „Klopp był trochę smutny, ale życzył mi wszystkiego najlepszego. Zawsze będę mu wdzięczny. „Spędziłem sześć wspaniałych lat w Liverpoolu z bardzo miłymi ludźmi i wspaniałymi fanami. Nie byli zadowoleni, że odszedłem, ale to część życia, potrzebowałem nowego wyzwania.

Ten ruch jest ciosem dla menedżera Liverpoolu, Jurgena Kloppa, który miał nadzieję, że Mane w Koszulki Piłkarskie pozostanie pomimo tajemniczych komentarzy napastnika na temat jego przyszłości przed ostateczną porażką Ligi Mistrzów Reds z Realem Madryt.

30-letni mężczyzna w Koszulki Piłkarskie opuścił Liverpool po sześciu sezonach z The Reds, strzelając 120 goli w 269 występach i zdobywając sześć trofeów w ramach słynnej trójki Jurgena Kloppa.

W zeszłym sezonie jego 16 goli w lidze było niewiele poniżej jego oczekiwanej liczby bramek (xG) wynoszącej 18,34, przy współczynniku konwersji strzałów o 16,33% niższym niż niektórzy jego rówieśnicy, ale na równi z kolegami z drużyny Jotą (16,67) i Salahem (16,55). ).

Mane w Koszulki Piłkarskie tworzył śmiertelne trio wraz z Salahem i Roberto Firmino podczas jego sześciu lat spędzonych na Anfield, wygrywając Premier League, Ligę Mistrzów UEFA, Superpuchar UEFA i Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA, a także Puchar Anglii i Puchar Carabao w sezon właśnie minął.