Arsenal wraca na szczyt tabeli po wygranej 5-0 z Forest

W Emiratach wróciliśmy do wygrywania w przekonującej modzie, a Reiss Nelson zszedł z ławki, by zdobyć klamrę.

Gabriel Martinelli na początku wyprowadził nas w drogę, uderzając głową, ale dopiero w drugiej połowie przejęliśmy kontrolę.

W meczu Arsenal vs Nottingham Forest Bukayo Saka w Koszulki Piłkarskie Koszulki Piłkarskie doznał kontuzji i został zmuszony do opuszczenia boiska w 27. minucie, trener Mikel Arteta postanowił zamiast tego sprowadzić Reissa Nelsona. Ten urodzony w 1999 roku zawodnik dobrze wykorzystał okazję, by udowodnić swoje umiejętności. Swoimi butami przyczynił się do zdobycia 3 bramek Arsenalu w drugiej połowie.

Trzy minuty później Gabriel Jesus w Koszulka Arsenal znalazł się w polu karnym po wspaniałym podaniu Bukayo Saki, ale nie był w stanie skierować swojego uderzenia na cel.

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta w Koszulki Piłkarskie wiedział, że zwycięstwo sprawi, że jego zespół wyprzedzi Manchester City na szczycie tabeli, a wynik nigdy nie budził wątpliwości już w piątej minucie, kiedy Gabriel Martinelli otworzył wynik.

Widok Saki zmierzającej prosto do tunelu po zmianie będzie zaniepokoił fanów Anglii zaledwie trzy tygodnie przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, chociaż szef Arsenalu Mikel Arteta w Koszulki Piłkarskie powiedział, że skrzydłowy „mam nadzieję, że nie” będzie zagrożony brakiem Turniej.

Podopieczni Mikela Artety ponownie zwiększyli swoje prowadzenie po tym, jak Reece Nelson chwycił do końca podania Gabriela Jesusa i strzelił obok Deana Hendersona w 52. minucie, dając Kanonierom prowadzenie 3:0.