Gol Mohameda Salaha pokonał Manchester City 1:0 w niedzielę

Liverpool pokonał Manchester City 1-0 w niedzielę, wynik, który był chyba bardziej godny uwagi dla tego, kto strzelił bramkę, niż kto nie. Całkowita dominacja Man City i Erlinga Haalanda w końcu ustała, przynajmniej na razie, a zrobili to Mohamed Salah i Liverpool.

Salah w Koszulka Liverpool uciekł od Joao Cancelo do domu i zapewnił Liverpoolowi tak bardzo potrzebne zwycięstwo po tym, jak przybyli na spotkanie po najgorszym początku sezonu Premier League po ośmiu meczach od 2012-13.

„Osobiście uwielbiam zawsze grać o tytuł” ​​– powiedział Salah w Koszulki Piłkarskie. „W mojej głowie będę o to walczył, ale musimy się bardziej skoncentrować i rozgrywać jeden mecz na raz”.

Koszulki Piłkarskie The Reds wciąż traci 10 punktów do City i 14 do lidera Arsenalu, ale swój sezon rozpoczął z zaledwie trzecim zwycięstwem ligowym w sezonie.

Drużyna Jurgena Kloppa wciąż ma wiele do zrobienia, aby dogonić swoich wspaniałych rywali, ale przynajmniej wyglądali na mecz z City, niemałym osiągnięciem po trudnym początku sezonu. Jednak z Salahem w piosence nie ma rzeczy niemożliwych.

Mecz miał czas na jeszcze jedną chwilę dramatu i przybrał formę wysłania, gdy Klopp zobaczył czerwony za protesty przeciwko sędziemu Taylorowi.

Mimo wszystkich swoich osiągnięć pod wodzą Pepa Guardioli w Koszulki Piłkarskie, City wciąż jest w stanie opanować Anfield przed publicznością, ponieważ dumny niepobity rekord Liverpoolu w lidze domowej z udziałem kibiców trwa od 2017 roku.

Haaland, jak można się spodziewać po zawodniku, który strzelił już 15 goli w tej kampanii, miał szanse, zmuszając Alissona do dwóch obrońców, ale był to rzadki mecz, w którym Norweg nie był w stanie wywrzeć znaczącego wpływu.