Barcelona przegrała 2:0 z Villarreal na Camp Nou

FC Barcelona nie zakończyła ligowego sezonu 2021/22 tak wysoko, jak chciał Xavi. Villarreal zakończył serię 27 porażek, pokonując Katalończyków we wszystkich rozgrywkach, wygrywając 2:0 na Camp Nou.

Koszulka FC Barcelona miała solidną – jeśli nie obiecującą – pierwszą połowę, ale Villarreal strzelił gola tuż przed przerwą i od razu na początku drugiej połowy. Teraz drużyna jedzie do Australii, aby zagrać w towarzyskim meczu po sezonie.

W momencie, gdy zmierzaliśmy do bezbramkowej pierwszej połowy, Żółta Łódź Podwodna wykorzystała swoją jedyną szansę w tym okresie, aby objąć prowadzenie: Dani Parejo zagrał bardzo ładną piłkę do Alfonso Pedrazy, który wykazał się dobrym opanowaniem przed bramką i wyprzedzić drużynę gości.

Druga połowa przebiegała według tego samego scenariusza, co pierwsza, ponieważ Koszulki Piłkarskie Barcelony była w posiadaniu i nic z nią nie zrobiła. Przez pozostałą część meczu był tylko jeden moment, w którym drużyna Unai Emery wyglądała, jakby zbliżała się do zdobycia gola, i to był ten, który umieścił ich na szczycie 2-0.

Jorge Molina w Koszulki Piłkarskie miał najlepszą szansę na wygranie go dla Granady, ale w 72. minucie posłał karny boleśnie poza słupek, zanim Cadiz objął prowadzenie na Mendizorrotza na 76. miejscu.

I tak się nie stało i tym samym Koszulki Piłkarskie Barcelony zakończyła rozczarowujący sezon porażką u siebie na Camp Nou i może się tylko cieszyć, że wywalczyli drugie miejsce i tym samym zapewnili sobie europejską piłkę w przyszłym sezonie oraz wyjazd na Superpuchar Hiszpanii.

Grupa azulgrana zajmuje drugie miejsce w La Liga z 73 punktami i zapewniła sobie miejsce w Lidze Mistrzów na przyszły sezon.