De Jong powinien być pierwszym podpisem Erica Haaga po miesiącu trudnych negocjacji

Manchester United jest bliski zawarcia umowy z Barceloną na pomocnika Frenkie de Jong. Dążenie Erika ten Haga do celu numer jeden było wielokrotnie powtarzane, ale Manchester Evening News rozumie, że oba kluby mają nadzieję, że uda się zawrzeć umowę.

Koszulki Piłkarskie Manchesteru United osiągnęła szerokie porozumienie w sprawie opłaty w wysokości 65 milionów euro (56 milionów funtów) plus dodatki, z Barceloną dla holenderskiego pomocnika Frenkie de Jong. Tymczasem United przejęło ruch Lyonu na lewego obrońcę Malacię z Feyenoordu. Jego podpis wydaje się immanentny.

Koszulka Manchester United ścigała De Jonga od maja i teraz wygląda na to, że umowa zostanie sfinalizowana. Ten Hag chce jednak dalej powiększać swój skład, a raporty sugerują, że przejęli umowę Lyonu na podpisanie Tyrella Malacii z Feyenoordu.

Po zakończeniu przeprowadzki dla De Jong noszącego Koszulki Piłkarskie, oczekuje się, że nastąpi więcej. Gdy za tydzień Cristiano Ronaldo wróci na treningi przedsezonowe w Carrington, może otoczyć go kilka nowych twarzy, taki jest plan.

Uśmiech Van de Beeka może być jeszcze szerszy, jeśli klubowi uda się zabezpieczyć byłego kolegę z drużyny Ajax, Frenkie de Jong, noszącego Koszulki Piłkarskie– który jest głównym celem Ten Hag w tym oknie. Para odegrała kluczową rolę w awansie holenderskiego klubu do półfinału Ligi Mistrzów trzy lata temu.

De Jong i Malacia są stałymi bywalcami klubu i kraju, a im szybciej United zawrze obie umowy, tym lepiej Ten Hag będzie się przygotowywał.

W ciągu ostatnich kilku sezonów United miał frustrującą tendencję do zapychania lewej połowy przestrzeni, z graczami skupiającymi się w jednej sekcji przeciwnika na trzecim, a następnie dając przeciwnej stronie bardzo mały i łatwy do opanowania obszar do obrony.

Pod Ten Hag, De Jong był jedną z błyszczących gwiazd w drużynie Ajaksu, która dotarła do półfinału Ligi Mistrzów w latach 2018-19, gdzie pokonała Real Madryt i Juventus, aby dotrzeć do ostatnich etapów rozgrywek.