Chelsea rozważa podpisanie kontraktu z Cristiano Ronaldo

Chelsea rozważa ruch dla Cristiano Ronaldo, gdy napastnik informuje Manchester United, że chce opuścić klub tego lata, jeśli pojawi się odpowiednia oferta, rozumie The Athletic.

Pomimo publicznego stanowiska klubu, że portugalski napastnik nie opuści tego lata na Old Trafford, coraz bardziej prawdopodobne jest, że po raz ostatni wystąpił już w koszulce United.

Publiczne stanowisko United jest takie, że Ronaldo noszący Koszulki Piłkarskie nie jest na sprzedaż i ma kontrakt do 2023 roku, chociaż trudno wyobrazić sobie, by ta potencjalna saga rozgrywała się w tak spokojny sposób. Man United nie chce sprzedawać bezpośredniemu rywalowi Premier League, a PSG nie wchodzi w grę. Czy gwiazdy ustawiają się tutaj w kolejce do Bayernu?

Ten ostatni oczywiście mógł sprzedać Koszulki Piłkarskie Roberta Lewandowskiego Barcelonie tego lata. Jeśli tak się stanie, Ronaldo może być gotowym zastępcą polskiego napastnika – nawet jeśli tylko tymczasowym rozwiązaniem.

Barca Koszulki Piłkarskie odbył też rozmowy z agentem Ronaldo, Jorge Mendesem, który może zatrzymać Lewandowskiego w Allianz na nadchodzący sezon.

W rzeczywistości, chociaż Ronaldo noszący Koszulka Manchester United pomógł sobie strzelić 18 goli w najlepszych rozgrywkach, sezon Czerwonych Diabłów się załamał. Solskjaer został zwolniony, tymczasowy szef Ralf Rangnick nie zdołał zatrzymać poślizgu i finiszowali poza miejscami w Lidze Mistrzów.

Przeprowadzka do Barcelony z pewnością nie wydawałaby się prawdopodobna, niezależnie od tego, jak dużo bardziej szalone rzeczy wydarzyły się w piłce nożnej – jednak ze względu na sytuację finansową Barcelony ruch dla Ronaldo nie byłby odpowiedni dla wszystkich stron.

37-latek wygrał po pięć razy Ligę Mistrzów i Złotą Piłkę i może być ogromnym dodatkiem w ataku. Ronaldo kończy w lutym 38 lat i doskonale zdaje sobie sprawę, że jego czas jako zawodowego piłkarza się kończy. Chce rywalizować o największe zaszczyty i nie czuje, że będzie miał taką okazję w Man Utd w nadchodzącym sezonie.