Liverpool 4-0 Arsenal, mając cztery punkty do lidera Chelsea

Zawodnicy w Koszulka Liverpool byli w oszałamiającej formie na Anfield w sobotni wieczór, gdy Liverpool przegrał z Arsenalem w Premier League, wygrywając 4:0 z Arsenalem. Podopieczni Jürgena Kloppa mają cztery punkty straty do prowadzącej Chelsea.
Po zrzuceniu punktów do Brighton i West Ham przed przerwą reprezentacyjną, podopieczni Jurgena Kloppa ostatecznie rozbili zespół Kanonierów, który stracił gola po pierwszej połowie główki Sadio Mane'a. Diogo Jota, który w Koszulki Piłkarskie uciekł przed ślizgającym się Benem Whitem, zanim wykazał się świetnym opanowaniem, aby usiąść Aaron Ramsdale i strzelić w pustą siatkę. Liverpool 2-0 Arsenał.
W 73. minucie strzał głową Joty sprawia, że Mané wpada za obronę Arsenalu i wpada w pole, a kiedy w Koszulka Liverpool przecina piłkę przez bramkę, Salah trafia do siatki. Wtedy Liverpool zniweczył wszelką nadzieję na powrót Arsenalu, strzelając gole w ciągu czterech minut przez Minamino.
W sumie ośmiu różnych graczy w Koszulki Piłkarskie zanotowało dla The Reds co najmniej jedną dużą stratę – startowa szóstka plus dwóch bocznych obrońców. Nawiasem mówiąc, ten gol Salaha był setnym golem Liverpoolu w meczu z Arsenalem w Premier League.
Wynik oznacza, że Liverpool nie pozostaje dalej w tyle za liderami Chelsea w wyścigu o tytuł. Tymczasem Arsenal widzi, jak ich seria 10 meczów bez porażki dobiega końca, ale pozostają na piątym miejscu w tabeli.