Liverpool i Benfica osiągają porozumienie w sprawie napastnika Urugwaju

Liverpool osiągnął porozumienie w sprawie transferu napastnika Benfiki, Darwina Nuneza, za transakcję o wartości do 100 milionów euro (85 milionów funtów). Benfica twierdzi, że uzgodniono opłatę w wysokości 75 mln euro (64 mln funtów), która wraz z dodatkami może wzrosnąć do potencjalnie 100 mln euro (85 mln funtów).

Transakcja niewątpliwie stanowi ryzyko dla Jurgena Kloppa, ale The Reds wydają się być pewni, że 22-latek może odegrać długoterminową rolę w ataku.

Nunez w Koszulki Piłkarskie podpisze pięcioletni kontrakt na Anfield, a z reprezentacji Urugwaju udał się do Anglii na badania medyczne.

Tymczasem Nunez, ubrany w Koszulki Piłkarskie, był na służbie międzynarodowej w Urugwaju, ale został pominięty w swoim składzie na sobotni mecz towarzyski z Panamą i poleciał do Madrytu, gdzie czekał na dopracowanie drobniejszych szczegółów umowy .

W zeszłym sezonie Núñez w Koszulki Piłkarskie dominował w Benfice, strzelając 34 gole i dodając cztery asysty w 41 występach – w tym sześć goli w dziesięciu meczach Ligi Mistrzów. Jego zaangażowanie w bramkę co 74 minuty wyróżniało go jako jednego z najlepszych napastników Europy.

Przybycie Núñeza mogło również sprawić, że Klopp zmienił podstawową formację Liverpoolu z 4-3-3 do 4-2-3-1, biorąc pod uwagę jego możliwości i jego rekord jako bardziej konwencjonalnego numeru 9 niż klub, który miał w ostatnich latach.

Były zawodnik Benfiki jest pierwszym prawdziwym napastnikiem, który podpisał Koszulka Liverpool od czasu przybycia Dominica Solanke z Chelsea, więc oczekiwania związane z jego przybyciem są wysokie.

Szef Liverpoolu Jurgen Klopp pochwalił Nuneza po ćwierćfinale Ligi Mistrzów jego zespołu z Benfiką w kwietniu, mówiąc, że Nunez jest „naprawdę dobry i ma przed sobą wielką karierę”. Liverpool wygrał FA Cup i Carabao Cup w zeszłym sezonie – a także zajął wicemistrzostwo Premier League i przegrał w finale Ligi Mistrzów.