Robert Lewandowski ma 1 rok na kontrakcie z niemieckim Byronem

wiele ważnych umów jest już wdrożonych i czeka na uzyskanie aprobaty, z Antonio Rudigerem udającym się do Realu Madryt i Karimem Adeyemim, którego Borussią Dortmund sprowadziła na miejsce Erlinga Haalanda z Manchesteru City, podczas gdy inni – Darwin Nunez do Liverpoolu i Aurelien Tchouameni do Madrytu – wydaje się być prawie kompletny.

Lewandowski noszący Koszulka FC Bayern Munich był integralną postacią w historii klubu i jest jednym z najlepszych graczy wszech czasów, którzy kiedykolwiek założyli strój Bayernu Monachium. Teraz jednak nadszedł czas, aby ruszył dalej — a klub powinien mu na to pozwolić.

Ośmioletni pobyt Lewandowskiego w Allianz Arena wydaje się niemal pewny, że zakończy się tego lata po tym, jak kapitan Polski ogłosił, że jego „historia się skończyła” w Monachium.

Po ośmiu latach obładowanych bramkami z Koszulki Piłkarskie Bayernu, w których 344 razy znalazł cel, zdobywając 19 trofeów, Lewandowski publicznie wypowiedział się o swoim pragnieniu odejścia i zasugerował, że jego związek z posiadaczami tytułu Bundesligi uległ zerwaniu na dół.

W piłce nożnej pojedyncza szansa na zdobycie bramki o dużej wartości może zrobić ogromną różnicę, zwłaszcza w grze pucharowej, w której poziomy talentów są równe, a stawki wysokie. Z biegiem czasu małe liczby xG zaczynają się sumować i opowiadać historię, ale w krótkim okresie największe znaczenie mają duże szanse.

Ubrany w Koszulki Piłkarskie po raz kolejny był najgorętszym napastnikiem w pięciu najlepszych ligach Europy w latach 2021-22, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, 33-latek strzelił 50 goli w 46 meczach dla Bayernu w swojej drugiej najlepszej kampanii bramkowej przez osiem lat w Bawarii, za zaledwie 55 strzelonymi w sezonie 2019-20.

Koszulki Piłkarskie Bayernu Monachium może i nie skłoniła Lewandowskiego do odejścia (choć możliwe, że klub właśnie to zrobił), ale ostatni rok kalendarzowy, w którym ta sytuacja się zagotowała bez proaktywnego podejścia do problemu, nie pomógł.