Phil Foden: Iniesta jest na innej planecie!

Młody chłopak z Manchesteru City, Phil Foden, jest nieugięty, że jest w odpowiednim miejscu, aby rozwinąć swoją grę, pomimo, że w tym sezonie grał tylko kilka minut pierwszej drużyny. Ubrany w Koszulki Piłkarskie, 18-latek zdobył swoją pierwszą bramkę dla klubu, a także uzyskał asystę w świetnym indywidualnym pokazie, jak City pokonał League One side Oxford United 3: 0 w trzeciej rundzie Pucharu Carabao we wtorek. Był to dziewiczy starszy gol Fodena, który pokazał, co było jego pierwszym startem od czasu tarczy społeczności. Oczekiwano, że dyskusje o kontraktach będą miały miejsce zaraz po 18 urodzinach Foden w maju, ale zarówno Foden, jak i City byli na tyle zrelaksowani, że czekali na odpowiedni moment.

Foden, fan miasta, który był w klubie od piątego roku życia, był zachwycony, że w końcu zdobył swój pierwszy gol i popędził do fanów, aby świętować. Obecna umowa Fodena z klubem wygasa w 2020 roku, a gdy będzie chciał przedłużyć pobyt w swoim klubie dla dzieci, Guardiola będzie chciał szybko załatwić negocjacje. On jest chętny do noszenia Koszulka Manchester City przez dłuższy czas. "Jestem z tego zadowolony, ale chodź - Iniesta jest na innej planecie!" Powiedział Foden. "Dla nich nazwać mnie masywnym, to dużo znaczy. "Mówiąc o swojej pierwszej bramce City, którą świętował z wigorem przed wsparciem w podróży na stadionie Kassam, Foden przyznał, że było to wyjątkowe uczucie.