Real Madryt podpisał kontrakt z młodym prawym obrońcą Brazylii

Real Madryt jest bliski ogłoszenia kontraktu z brazylijskim prawym obrońcą Viniciusem Tobiasem z Szachtara Doniecka. Utalentowany młody obrońca wejdzie do klubu Castilla na pozostałą część sezonu 2021-22

Real Madryt odzyskuje zawodnika z Donestu dzięki wyjątkowemu okienku transferowemu, jakie FIFA na Ukrainie iw Rosji stworzyła od początku konfliktów.

Oprócz Koszulki Piłkarskie Realu Madryt, ich rywale z miasta, Atletico, również przyglądali się młodemu brazylijskiemu talentowi. Przeniesiony do ukraińskiego klubu w styczniu ubiegłego roku za 6 mln euro były zawodnik Internacional Porto Alegre nie rozegrał żadnego oficjalnego meczu z Szachtarem z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Vinicius Tobias miał przybyć jako wzmocnienie Koszulki Piłkarskie Realu Castilla, drużyny B klubu, która wciąż ma dwa miejsca w kadrze dla sportowców spoza Unii Europejskiej. Ścieżka jest podobna do tego, co zrobili takie nazwiska jak Casemiro i Rodrygo.

Vinicius Tobias wystartuje z Koszulka Real Madrid z pierwszej drużyny Realu Madryt, przynajmniej w mistrzostwach Hiszpanii, ponieważ drużyna trenera Carlo Ancelottiego ma już trzech członków spoza społeczności: Vini Jr, Rodrygo i Éder Militão, wszyscy Brazylijczycy.

Vinicius Tobias z Koszulki Piłkarskie nie grał nawet w profesjonalnej drużynie Szachtara Donieck czy Internacionalu. Ma 18 lat (niedawno obchodził swoje urodziny w lutym) i Real Madryt czuł się wart podjęcia, biorąc pod uwagę brak opcji na prawym rynku.

Madryt będzie miał opcję, aby przenieść Viniciusa na stałe latem, ale na razie nie będzie mógł grać w swojej drużynie seniorów, ponieważ nie otrzymał jeszcze karty spoza społeczności. Vinicius może być rozwiązaniem problemu prawego obrońcy, z którym boryka się Real Madryt.