Dembele nie było uwzględnione w wycieczce do Alaves

Wydaje się, że czas Ousmane'a Dembele w Barcelonie zbliża się do bardzo szybkiego i brzydkiego końca. Dembele został poproszony o zdjęcie Koszulki Piłkarskie po załamaniu się w rozmowach o kontrakcie. Dembele nie znalazł się na liście składu Barcelony na wyjazd do Alaves, a Xavi po raz kolejny opuścił napastnika, tak jak zrobił to przeciwko Athletic na Copa del Rey. Klub ogłosił, że Francuz „nie pojawił się z powodu rozstroju żołądka”. Jednak wymówka byłego człowieka z Rennes nie została uznana za wiarygodną. Jasne jest, że z takim nastawieniem Ousmane strzela sobie tylko w stopę. Fani w Koszulka Barcelona byli nim zawiedzeni.

W rozmowie z Marcą Alemany powiedział: „To jasne, że Dembele nie chce kontynuować gry w Barcelonie”. Trener dał już jasno do zrozumienia na swoich konferencjach prasowych, że chce, aby Dembele albo odnowił kontrakt, albo znalazł wyjście z klubu. Chociaż jego agent Moussa Sissoko mówi, że pozostaje otwarty na rozmowy z Koszulka Barcelona, jest mało prawdopodobne, aby Dembélé założył koszulkę i ponownie wystąpił w Blaugrana. Następnie dyrektor Barca Manu Alemany ogłosił, że klub spróbuje sprzedać zawodnika.