Benzema utrzymał się na szczycie rankingów w LaLiga

Duet napastników Realu Madryt, Karim Benzema i Vinicius Jr, zdobyli dwie bramki, dzięki czemu liderzy LaLiga wygrali u siebie 4:1 z Walencją w sobotę. Benzema strzelił swojego 300. gola we wszystkich rozgrywkach w Koszulka real madrid. Pomógł ustawić Viníciusowi, który podwoił prowadzenie w 52. minucie po tym, jak brazylijski skrzydłowy slalomował kilku obrońców. Niedługo potem Vinícius zakończył dobicie na trzecim miejscu.

Eder Militao, Marco Asensio i Benzema byli blisko, zanim Luka Modric uderzył lewą nogą w poprzeczkę z 15 metrów, gdy Madryt dominował. Madryt był bardziej kliniczny. Luka Modric trafił już w poprzeczkę, gdy Casemiro został obalony w polu przez Omara Alderete, a Benzema podkręcił się w karnym. Zawodnicy w Koszulka real madrid znaleźli swoją przewagę.

Gole Benzemy oznaczały, że w tym sezonie utrzymał się na szczycie tabeli strzelców w LaLiga z 17, a następnie Winicjusz na 12. 34-latek nosił Koszulki Piłkarskie i dołączył do Realu Madryt z Lyonu w 2009 roku i zdobył czterech mistrzów. Tytuły ligowe, cztery Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA, trzy tytuły LaLiga i dwa Copas del Rey. „To powód do dumy, że osiągamy takie liczby z tym klubem, który moim zdaniem jest najlepszy na świecie”. Benzema powiedział po swoim 301. golu dla Madrytu.